Broumovská vrchovina a okolí - 10.-13.4.2020

Kategorie článků: 

Autobusový zájezd: 10.-13.4.2020

Odjezd v pátek 10.4.2020 v 6.00 hod z parkoviště u Uhelných skladů u AS Frýdlant n.O, žel. stanice a 6.20 hod od nádraží ČD ve Frýdku Místku u KB. Doporučuji se obléct a vzít si batoh a v něm věci na první tůru, protože se pojedeme ubytovat až po tůře.

Ubytování je s polopenzí v chatkách na Ostaši. Chatky jsou 6-místné s jídelním koutkem, lednicí, varnou konvicí, hrníčky, talířky a příbory. Sociální zařízení je mimo chatky. V přihlášce, pokud máte zájem, uveďte s kým chcete být v chatce ubytováni.

Stravování přes den z vlastních zdrojů, protože jen jednou na túře bude chata (Hvězda).

Vybavení: často se budeme pohybovat ve skalnatém terénu a možná v roklích budou zbytky sněhu, proto je vhodné si vzít odpovídající obuv a oblečení, doporučuji si vzít i trekové hole.
Protože v Polsku máme túru ve Stolových horách, je vhodné zajistit si pojištění léčebných výloh v zahraničí, vstupy do skalních měst jsou zpoplatněné (někdy mimo sezonu ne) a tak si nezapomeňte vzít pár zlotek i na občerstvení.
Účast na túrách je na vlastní nebezpečí, dle fyzických schopností.
Nezapomeňte si vzít OP nebo pas.

Navrhované trasy (mapku s vyznačenými trasami pošlu přihlášeným e-mailem, je vhodné si vzít mapu KČT č. 26 BROUMOVSKO-GORY KAMIENNE A STOLOVE:

Pátek – Ze silnice nad Teplicemi n. M. se vydáme po modré zn. Na rozcestí nad Kamencem a dále po zelené zn. přes vyhlídku Lokomotiva, Bludiště, rozhlednu Čáp (je na nejvyšším vrcholu Adršpašsko-teplických skal) a  dále do osady Skály a odtud tam i zpět po červené zn. na zříceninu hradu Skály. – 9,5 km, stoupání 430m
Sobota – Slavný - po žluté zn. přes Zaječí rokli, Kamennou bránu, vyhlídku Koruna až na rozcestí
U Zeleného hájku - přejdeme neznačeně 60 m na rozcestí Zelený hájek a pokračujeme po zelené zn. na rozcestí U Pánova kříže a dále po žluté zn. na Božanovský Špičák, Pánův kříž, Junáckou vyhlídku, Soví hrádek, rozcestí U Zabitého do Machovské Lhoty a po modré do Machova. – 14 km, stoupání 460 m
Neděle – (Polsko, Stolové hory/ - trasa č. 1 – Machov po modré zn. Krásná vyhlídka – rozcestí Pod Blednými skalami a pokračovat po žluté zn. k parkovišti a u něho vlevo po červeném značení ke vstupu do skalního města Bledné (Bludné) Skaly  !je vpravo naproti schodům !, (projít Skalním městem a na konci u přístřešku odbočit vlevo po místním značení zpět ke vstupu – (nebo od přístřešku po červené zn. do Karlowa a dále) - pak k parkovišti a dále pokračovat po zelené zn.) !!pozor!! zelené zn. se dvakrát rozdvojují  a vy odbočte vždy vlevo!!) až na červenou zn. a po ní přes Karlow až na vstup do Skalního města Szczeliniec Wielki/ Hejšovina/, který je  značen zeleně, po prohlídce zpět do Karlowa. – 16 km, stoupání 820 m
trasa č.2 – z  parkoviště Polana Imka po modré zn. k parkovišti u Blednych Skal a dále jako trasa č.1 - 15km/ st.650 m
Pondělí – Slavný – po žluté na červenou zn. a po ní na Kamenné Hřiby – rozcestí U Ovčína po žluté zn. vyhlídka Modrý kámen - rozcestí Nad Hájkovou roklí dále po červené zn. přes rozcestí U Pánovy věže, vyhlídku Supí Hnízdo, rozcestí Nad Kovářovou roklí, Skalní divadlo na chatu Hvězda, dále sestoupíme po zelené zn. na červenou zn. U Kovárny a projdeme Kovářovou roklí až na rozcestí a vydáme se po modré zn. na rozcestí Suchý Důl (( kdo má zájem se podívat na vodopád Suchodolská  Niagára, odbočte po žluté zn. vlevo k potoku (60 m) a vlevo neznačeně kolem něho k vodopádu  (100 m) a vrátit se zpět (dále po zelené zn. do Suchého Dolu a dále za kapličku k potůčku a před ním odbočit vpravo a kolem něho neznačeně na žlutou zn. a po ní kolem kaple a Křížové cesty na Čertovu skálu a od ní neznačeně do Suchého Dolu. – 14 km, stoupání 420 m

Doplňkové procházky 2 a 3 den: po návratu z výletu pro ty, kteří chtějí poznat okolí ubytování, je možnost se projít po těchto dvou kratších trasách nebo vše najednou.
1. od chatek okruh po modré a to Skalní bludiště – Ostaš – Horní labyrint – chatky. - 2,5 km, stoupání 140 m
2. chatky – po zelené Sluj Českých Bratří – Kočičí hrad – zpět chaty – 2,2 km, stoupání 90 m                                  

Zájemcům o zkrácení trasy na jednotlivých výletech bude po domluvě vyhověno. Trasy nejsou dlouhé a to z důvodu, že bude hodně zajímavých míst a vyhlídek, aby bylo dosti času na kochání a focení.

Cena zájezdu/doprava, třikrát ubytování s polopenzí/ je 2 400 Kč            

Uzávěrka přihlášek je 30.1.2020 v přihášce uveďte: jméno, příjmení, adresu, č. OP, e-mail, telefon.
Úhrada zájezdu je do 10.2.2020 (musíme poslat zálohu na ubytování!!) a to až po oznámení, že jste zařazeni mezi účastníky zájezdu!!  Ve zprávě uveďte – OSTAŠ, JMÉNO, PŘÍJMENÍ a v případě platby za více osob i jejich údaje a místo nástupu při odjezdu/  Frýdlant nebo Frýdek/
Zasílejte prosím na účet:  209836095/ 0300 – po obdržení platby vám oznámím její příjem.

Stornovací podmínky zájezdu: storno po 10.3.2020 bude vrácena částka krácená o náklady na dopravu a noclehy až po vyúčtování zájezdu a to pokud nebude náhradník.

Vede: Jiří  Daněk
e-mail: kenad.irij@seznam.cz
tel.  608848945